E-komunikacja w organizacji w dobie pandemii

11 Maj 2020

Zarządzanie wiedzą to zbieranie, gromadzenie, przetwarzanie i wykorzystywanie informacji dla potrzeb organizacji. W skład tego pojęcia wchodzi również szkolenie pracowników drogą elektroniczną.   Narzędziem służącym do skutecznego zarządzania wiedzą wewnątrz przedsiębiorstwa jest platforma e-komunikacyjna, która nabiera szczególnego znaczenie w okresie walki z COVID-19, kiedy to kontakty są zminimalizowane, a większość pracy odbywa się w modelu zdalnym. Platforma prezentuję materiał w sposób przejrzysty, wzbogacony o elementy graficzne i pliki multimedialne. Przepływ i zastosowanie wiedzy usprawnia funkcjonowanie organizacji, która musi stale monitorować możliwości jakie dają jej różnego typu informacje.

Administrator dzięki specjalnemu panelowi może zarządzać użytkownikami platformy. Monitoruję on statystyki odwiedzin poszczególnych zadań, przez co możliwe jest sprawdzanie stopnia zainteresowania pracowników konkretnymi tematami znajdującymi się w bazie danych. Komunikacja z użytkownikami platformy odbywa się drogą mailową oraz SMS-ową. Dzięki platformie informacje o zadaniach do wykonania i ich terminach są przekazywane użytkownikom.

Organizacje mogą dopasować wygląd platformy do własnego layoutu i kolorystyki. Użytkownicy mają wtedy uczucie działania wewnątrz organizacji. Platforma daje do dyspozycji szereg raportów oraz danych, służących kadrze kierowniczej do budowania dalszej strategii rozwoju pracowników i organizacji.

Korzyści:

  • Przekazywanie wiedzy pracownikom, czy też klientom firmy w sposób jasny i precyzyjny
  • Możliwość odtworzenia informacji w dogodnym dla użytkownika czasie
  • Możliwość mierzenia i oceniania efektów przeprowadzonych szkoleń
  • Wzbogacanie szkoleń o testy weryfikacyjne i ankiety
  • Dostarczanie pracownikom informacji o zadaniach z największym priorytetem
  • Możliwość prowadzenia rozmów w czasie rzeczywistym między osobami odwiedzającymi serwis
  • Kontakt z uczestnikami szkoleń w witrynie
  • Możliwość przekazywania opinii na tematy związane z głównymi zadaniami i sposobami ich realizacji

Oszczędność czasu i pieniędzy poprzez redukcję kosztów przygotowania i przekazywania informacji.

Komentarze