Jak wybrać odpowiednie noclegi dla pracowników?

13 Wrz 2022

Wiele firm realizuje zlecenia poza swoją siedzibą. Często chodzi o wysłanie grupy pracowników do odległego miejsca, zatem niezbędne jest znalezienie im odpowiedniego noclegu. To ważne, ponieważ jego jakość przekłada się na zadowolenie pracowników, a ci zdecydowanie powinni być wypoczęci i zmotywowani do pracy. Wybór odpowiedniej kwatery nie jest takim prostym zadaniem, szczególnie gdy robi się to po raz pierwszy.

 

Jakie czynniki warto wziąć pod uwagę przy wyborze noclegu dla pracowników?

  • wyposażenie pokojów – pokoje nie muszą być luksusowe, ale pracownik powinien mieć dostęp do czajnika i podstawowych naczyń. Tak, żeby w każdej chwili, bez konieczności wychodzenia, mógł napić się czegoś ciepłego. 
  • telewizja – wiele osób lubi zrelaksować się po ciężkim dniu, oglądając coś w telewizji.
  • bezpłatny dostęp do Internetu WiFi.
  • dostęp do kuchni – dzięki temu pracownicy mogą ugotować coś sami wieczorem. Powinna być dobrze wyposażona w akcesoria potrzebne do przygotowania jedzenia np.: garnki, patelnie, sztućce, ścierki. Oczywiście ważna jest też lodówka.
  • lokalizacja w spokojnej okolicy, jednak w stosownej odległości od miejsca pracy – po ciężkim dniu pracownik powinien mieć możliwość spokojnego odpoczynku, dlatego dobrze jest, gdy nocleg zlokalizowany jest w cichym miejscu. Ponadto warto pomyśleć o odległości. Nikt nie lubi stać w korkach, pracownicy nie będą musieli poświęcać dużej ilości czasu na dojazdy. 
  • przystępna cena – warto porównać kilka ofert, na ogół im dłuższy pobyt, tym większa szansa na rabaty. 

 

A dodatkowo:

  • układ miejsca noclegu. Świetnie sprawdza się dostępność przestrzeni wspólnej np. duży stół czy salon, w którym można na przykład pograć w karty czy planszówki. 
  • jeśli są to pracownicy fizyczni, to dobrym udogodnieniem jest pomieszczenie z pralnią i dostępność suszarki do prania, a także żelazka.
  • dodatkowym atutem będzie miejsce na odpoczynek w ogrodzie, przy którym pracownicy będą mogli się zrelaksować po ciężkim dniu czy tygodniu pracy.

Niedawno na naszym profilu przywołaliśmy ważne wnioski: Według najnowszych badań emocje związane z negatywnym doświadczeniem mają żywotność nawet do 7 lat. A to oznacza, że pracownik zapamięta podejście szefa, dyskomfort, lekceważące traktowanie, co w dalszym rozrachunku wpłynie na jego jakość pracy i to, co opowie innym osobom. 

Pracodawco, zadbaj o komfort swojego zespołu na wyjeździe! 

 

Zapraszamy do kontaktu: 

660 768 067

biuro@noclegdlapracownikow.eu

 

Komentarze