Satysfakcja pracownika – dlaczego jest tak ważna?

06 Wrz 2019

Dobry i solidny pracownik zapewnia gwarancję właściwie wykonanej pracy, co stanowi podstawę dobrze prosperującej firmy.  W dzisiejszym wpisie na blogu pragniemy Państwu bliżej przedstawić korzyści, jakie płyną z inwestowania w pracownika i zapewnienia mu jak najkorzystniejszych warunków pracy  a także kilka wskazówek jak tego dokonać. Zapraszamy do lektury!

Doskonale wiadomo, że osoba zatrudniona, która czuje, że spełnia się zawodowo, rozwija się, a w dodatku jest doceniona przez pracodawcę, to ktoś, kto z chęcią zostanie dłużej. To przede wszystkim ktoś, kto jest bardziej zmotywowany i co ważniejsze- kogo nie interesują zakusy konkurencji.

  1. Pracownik bardziej identyfikuje się z firmą

Pracownik, który jest dobrze traktowany przez swoich pracodawców, sam również stara się, by jego wkład w budowanie dobrego wizerunku firmy był jak największy i jak najbardziej zauważalny, czuje, że jest ważną częścią zespołu

  1. W pracy panuje lepsza atmosfera

Zadowolony pracownik to zdecydowanie lepsza atmosfera w pracy i nie odbieranie jej jako przykry obowiązek, co wpływa także bardzo pozytywnie na zewnętrzny marketing firmy, bez potrzeby inwestowania  w  reklamę.

  1. Większe zadowolenie to lepsza efektywność

Jest to niezaprzeczalny fakt, który potwierdzają także badania naukowe, osoby zadowolone ze swej pracy pracują efektywniej!

  1. Mniejsza rotacja w firmie

W sytuacji, gdy praca nie będzie całkowicie satysfakcjonująca, wówczas doświadczeni pracownicy mogą zacząć odchodzić do konkurencji, co także może przełożyć się na gorszą kondycję firmy.

Zatem, jak zwiększyć zadowolenie pracownika?

Ważną kwestią jest otwartość i elastyczność pracodawcy, jego zrozumienie potrzeb pracownika. Gdy pracownicy narzekają na to, że mają za dużo pracy, można po prostu zorganizować ją na inny sposób, aby nie była ona tak obciążająca. Gdy pracownicy narzekają na niewystarczające dochody, można je podwyższyć, co na pewno zwiększy ich motywację.

Pracodawca delegujący wykonawców w inne części województwa czy poza jego granice musi zapewnić pokoje dla pracowników w odpowiednim standardzie. Jeżeli firmie zależy na zadowoleniu i poczuciu satysfakcji  pracownika i oczekuje od Niego wysokiej efektywności i zaangażowania musi zadbać o to, aby mieszkania służbowe zapewniały im domowe warunki. To miejsce, w którym mają wypoczywać, regenerować się i zbierać siły na kolejny dzień w pracy. Idealnym rozwiązaniem są hostele, które stwarzają przytulną i domową atmosferę. Tak jest również u nas, fantazyjnie urządzone wnętrza naszego hostelu pozytywnie wpływają na samopoczucie gości :).

Mamy nadzieję, że zachęciliśmy wszystkich pracodawców do dbania o osoby, które stanowią fundament każdej firmy!

 

 

 

 

Komentarze