Mobilne miejsce pracy

02 Paź 2018

Wraz z rozwojem technologii, zmienia się też forma pracy. Tradycyjny pracownik jest często zastępowany pracownikiem mobilnym.

Mobilna siła robocza to grupa pracowników rozproszona w różnych lokalizacjach i  połączona przez komputery, smartfony lub inne urządzenia z dostępem do Internetu. Dzięki rosnącej łączności i permanentnemu ulepszaniu technologii, które można w tym celu wykorzystać; pracownicy mobilni w dzisiejszych czasach stają się coraz bardziej popularni.

Do sprawnego zorganizowania pracy grupie pracowników mobilnych; niezbędne jest wirtualne miejsce do przechowywania danych. Do tego celu stworzono tzw. „chmurę”.

Chmura to model składowania danych, w którym przechowywane są one na serwerach. Dostawcy chmury są odpowiedzialni za utrzymanie i chronienie danych dostępnych na oferowanych przez nich serwerach. Składowanie w chmurze może odbywać się za pośrednictwem usługi dostępnej na komputerze lub specjalnej aplikacji.

Dysk w chmurze wydaje się być wygodnym rozwiązaniem, które umożliwia dostęp do dokumentów w  każdym miejscu i z każdego urządzenia mobilnego, lecz warunek jest jeden -dostęp do Internetu.

Popularność usług w chmurze pokazuje, że mobilna siła robocza może stać się normą w przyszłości. Wraz z rozwojem oprogramowania i sprzętu, branża informatyczna staje się coraz bardziej zdolna pomagać firmom w outsourcingu różnego rodzaju zadań.

Mobilne miejsce pracy stwarza wiele korzyści i możliwości zarówno dla pracodawcy, jak też pracownika. Cena wdrożenia takiego systemu jest bardzo konkurencyjna w porównaniu z kosztami utrzymania i zarządzania stacjami roboczymi, przestojem związanym z awariami sprzętu lub utratą danych.

Dla przedsiębiorcy zatrudnienie osoby, która wykonuje swoje obowiązki zdalnie to mniejsze koszty związane chociażby z wynajmem biura i wszelkimi opłatami wynikającymi z jego prowadzenia. Osoba zatrudniająca pracowników zdalnie nie musi im udostępniać sprzętu i miejsca do pracy, a może pracować z najlepszymi, ponieważ odległość nie jest już barierą.  Tu liczą się przede wszystkim kwalifikacje.

Dla pracownika praca zdalna niesie także szereg korzyści. Daje przede wszystkim swobodę i elastyczność, jeśli chodzi o wykonywanie swoich obowiązków zawodowych, a także większe szanse na pogodzenie ich z pracami domowymi. To także duża oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nie musimy dojeżdżać do siedziby firmy, a możemy od razu przystąpić do realizacji zadań.

Przy tej okazji, uprzejmie przypominamy J, iż nasz PAKIET MEGA dla WIRTUALNEGO BIURA zawiera opcję Cloud Office. Zapraszamy do współpracy!

Komentarze